Stanisław Jedliński i Anna Mazur ze statuetkami Obserwatora

Anna Mazur (po lewej) statuetkę Obserwatora za całokształt działalności dla Dębicy i powiatu dębickiego odebrała po wysłuchaniu laudacji przygotowanej przez Lucynę Samborską.

Anna Mazur (po lewej) statuetkę Obserwatora za całokształt działalności dla Dębicy i powiatu dębickiego odebrała po wysłuchaniu laudacji przygotowanej przez Lucynę Samborską.

2019-02-26 08:34:09

Pobierz Pdf wydanie 09/2019

Człowiekiem Roku OL 2018 został Stanisław Jedliński, prezes firmy Olimp Labs. Statuetkę w imieniu nieobecnego na gali laureata odebrał Piotr Geldner, dyrektor ds. technicznych i inwestycji. Drugie piątkowego wieczoru wyróżnienie trafiło do Anny Mazur. Szefowa stowarzyszenia Europa Donna Dębica otrzymała je za całokształt działalności dla dobra Dębicy i powiatu dębickiego. I nie kryła zaskoczenia tym faktem.

Laury Czytelników

Plebiscyt na Człowieka Roku OL zorganizowany został już po raz ósmy. Jak co roku redakcja nominowała po trzy osoby w sześciu kategoriach. To na nie mogli oddawać głosy nasi Czytelnicy i zdecydowali w ten sposób, że Laury trafią do:

- Agnieszki Żurek w kategorii działalność społeczna (nominowani byli też Marcin Dudziak i Krzysztof Kajpust);

- Stanisława Jedlińskiego w kategorii gospodarka (nominowani byli też Agata i Artur Legutko oraz Rafał Tabasz);

- Jacka Dymitrowskiego w kategorii kultura (nominowani byli też Agnieszka Kuchcińska i Jakub Zastawny);

- Anny Szczepanik w kategorii oświata (nominowani byli też Marek Braun i Aneta Kuta);

- Marii Bodzioch w kategorii samorząd i polityka (nominowany byli też Robert Mucha i Joanna Ożóg);

- Karoliny Królikowskiej w kategorii sport (nominowani byli też Piotr Drobot i Bartłomiej Dziurzyński).

Jako że były to Laury Czytelników, wręczała je im zaproszona na galę Czytelniczka Małgorzata Lis.

Osobiście z jej rąk wyróżnienia odebrali Agnieszka Żurek, Anna Szczepanik i Karolina Królikowska. W imieniu chorego Jacka Dymitrowskiego zrobiła to jego żona Joanna Dymitrowska. Nagrodę dla Marii Bodzioch odebrała Halina Niziołek, a dla Stanisława Jedlińskiego wspomniany już dyrektor Piotr Geldner.

- Niestety pan prezes ze względu na wcześniej zaplanowany wyjazd zagraniczny nie może wziąć udziału w dzisiejszej gali - wyjaśnił przedstawiciel firmy Olimp Labs.

Swojej statuetki by nie oddala

Ogłoszenie, kto został Człowiekiem Roku OL 2018 przypadło w udziale laureatce poprzedniej edycji plebiscytu Halinie Niziołek. Cieszyła się przy tym, że statuetka nie jest przechodnia. Jej tak świetnie się zagnieździła na półce, że żal by było ją oddać.

Zanim ujawniła, komu przekaże tę trzymaną w rękach, podkreśliła, że jest to osoba znana, szanowana i zasłużona.

- Ktoś powiedział, że wielki człowiek to taki, który robi to, co wszyscy i jeszcze trochę więcej. I właśnie za to jeszcze trochę więcej dla człowieka, dla regionu, dla środowiska, tę statuetkę otrzymuje... pan Stanisław Jedliński - ogłosiła zawieszając na chwilę głos.

Za nagrodę podziękował ponownie Piotr Geldner, a za nominację prezes Stanisław Jedliński, który przygotował wcześniej nagrany film. Mówił w nim m.in. o tym, że w ciągu sześciu lat Olimp Labs zainwestował w rozwój ponad 320 mln zł. Powstały dzięki temu najnowocześniejszy w Europie i na świecie ośrodek badawczo-rozwojowy i inteligentne centrum logistyczne.

W planach na najbliższe pięć lat firma ma rozbudowę ośrodka i produkcję żywności funkcjonalnej. A to pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy i powiatu. Stanisław Jedliński zaznaczył też, że jego celem jest wprowadzenie do oferty firmy kilkunastu produktów leczniczych i dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej.

- Jest mi przykro, że nie mogę osobiście uczestniczyć w tej gali - zakończył prezes Olimpu.

Zaskoczona Anna Mazur

Prezes Olimpu zdobycia statuetki mógł się spodziewać, był bowiem nominowany w plebiscycie. Zaproszona na galę Anna Mazur już nie. Dowiedziała się o tym z ust Lucyny Samborskiej, która wywołała ją na środek przed wygłoszeniem laudacji.

Pochodząca z Ocieki Anna Mazur po ukończeniu w 1974 r. Akademii Medycznej w Krakowie związała się z Dębicą. Pracuje tu od 45 lat jako lekarz pediatra. Posiada również specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej. Od 35 lat związana jest z Przychodnią Rejonową nr 5 w Dębicy, a od 16 lat pełni funkcję jej kierownika.

Lucyna Samborska podkreślała, że w ostatnich latach medycyna rozwija się bardzo szybko, ale to nie wystarczy, by była bardziej ludzka.

- Pani doktor Anna Mazur łączy bogate doświadczenie, wiedzę lekarską z życzliwością, empatią. Podchodzi do swoich pacjentów z uśmiechem - zauważyła.

Przed dwudziestu laty Anna Mazur założyła i kieruje do tej pory stowarzyszeniem Europa Donna Dębica - Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi. Ciągle zachęca panie do wykonywania badań mammograficznych.

W latach 1998-2002 była radną miejską, a od 2006 r. do teraz jest radną powiatową.

- Jestem naprawdę zaskoczona i nie wiem, co powiedzieć. Korzystając z okazji, że tutaj jestem, chciałabym wszystkich zaprosić na konferencję 30 marca, która będzie w Hotelu Lord o godz. 10:00. Będą to również nasze obchody 20-lecia - zachęcała Anna Mazur.

Galę swoim muzycznym występem uświetnili Agata Chciuk i Krzysztof Prucnal.

Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie debica24.eu. Materiał filmowy zaś w piątek 1 marca na antenie programu Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR w sieci Multimedia Polska, a także na portalu www.ptvr.pl

Janusz Grajcar

Zdjęcia do artykułu