Mariusz Trojan u steru rady w MPEC

Mariusz Trojan 1 marca objął funkcję szefa RN MPEC.

Mariusz Trojan 1 marca objął funkcję szefa RN MPEC.

2019-03-04 16:34:04

Pobierz Pdf wydanie 10/2019

Mariusz Trojan, były wiceburmistrz Dębicy jest nowym szefem Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Po przegranej w wyborach na burmistrza Dębicy w 2014 roku, Mariusz Trojan znalazł pracę jako wicedyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Zdaniem burmistrza Mariusza Szewczyka to sprawia, że jest najlepszym kandydatem na szefa rady nadzorczej miejskiej spółki w czasie, kiedy ta stoi przed nowymi wyzwaniami.

- Mamy w planach między innymi budowę spalarni śmieci. To są wszystko inwestycje związane z ochroną środowiska, na czym pan Trojan się zna i ja chciałbym jego fachowość wykorzystać - mówi włodarz miasta.

I dodaje, że jako powołujący przewodniczącego rady nadzorczej kieruje się właśnie tym, z jakimi zadaniami tamten będzie musiał się zmierzyć.

Mariusz Trojan przyznaje, że ta funkcja to dla niego wyzwanie. Ale też podkreśla, że praca w Rzeszowie dała mu solidne podstawy do jej pełnienia.

- Od kilku lat poruszam się w obszarze ochrony środowiska, a MPEC będzie teraz realizował programy i inwestycje właśnie z tym związane - tłumaczy Mariusz Trojan.

W wyborach na burmistrza cztery lata temu startował jako kandydat Wspólnoty Ziemi Dębickiej, ale z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Zapewnia, że nigdy do tej partii nie należał. Nie grozi mu zatem usunięcie z jej szeregów za współpracę z Mariuszem Szewczykiem, jak to się stało w przypadku zastępcy burmistrza Macieja Małozięcia.

Funkcję przewodniczącego przejął po Wiesławie Ziębie, który odchodzi z RN.

- Nie powiększamy liczebności rady, zostaje tak jak było - deklaruje burmistrz Mariusz Szewczyk.

(nan)

Zdjęcia do artykułu